Den bez úrazů 3. 6. a 4. 6.

Blížící se letní prázdniny s sebou přináší kromě krásných letních dnů i zvýšený počet úrazů dětí. Děti mají v létě mnohem více času a jsou velice často bez dozoru dospělé osoby. Toho jsme si všichni vědomi, a proto každoročně pořádáme preventivní program Den bez úrazů. Spolupracujeme s DDM Junior - pobočkou Fantázie, a ta nám celý program ušije na míru.

Letos se konal 3. a 4. června. Ve dvou dnech se žáci 1.- 5. tříd vystřídali na dvanácti stanovištích. Seznámili se s bezpečnostními pravidly pro chodce, při jízdě na kole, na bruslích, při pobytu v přírodě, ale i na sociálních sítích. Zopakovali si první pomoc, na figurínách zkoušeli masáž srdce nebo se zachraňovali v bazénu. Na dalších stanovištích se děti setkaly s hasiči, městskou policií a poznaly práci vodícího psa.

Pozvali jsme také páťáky z okolních obcí a jednu skupinu tvořili žáci z Jiříkovic a Blažovic. Děti z Kobylnic se spojily s naší 5. A, a mohli se tak seznámit třeba s budoucími spolužáky v šesté třídě. Všem se akce moc líbila a poděkování si zaslouží pořadatelé, městská policie, hasiči, záchranáři a všichni hosté.

Autor: Zora Dufková (8.6.2015)