Bohdalov 3.C

Škola v přírodě 3. C

Úryvky z našich deníků:

1. díl

13. - 18. června jsme jeli celá třída na školu v přírodě od pondělka do soboty do Bohdalova. Téma na této poslední škole v přírodě s Pepou, Frantou a paní učitelkou Šárkou je „Podmořský svět". Skupinky se nazývají: Králi moří, Nesmrtelní ježci a Titáni.

Večer ve středu se konala soutěž „Zlatý žralok!, kde se soutěžilo o tancování, zpívání a kdo chtěl, mohl i přednést básničku. Bohužel jsem se neumístila a vyhrál Toňas.

Ve čtvrtek jsme ráno sbírali kartičky a po té jsme šli na snídani. Šli jsme do lesa, kde se měl stavět kuličkovod, který vypadal zhruba takhle: klacky na trávě a byly tam i tři džampy, celé to trvalo asi 00:01: 30 min.

Pavlína Žáčková

2. díl

První den jsme se nestihli ani vybalit a už jsme šli do lesa. Protože jsme přijeli v 9 hodin a 5 minut, proto jsme museli být až do 5 venku. Kvůli Pepovi jsme ušli asi 5 km na ňákej hrbolek na stráni. Pepa to pojmenoval Žraločí útes. Tam jsme se rozdělili na skupinky a každá si vymyslela pokřik. Ještě jsme hráli hru na běhání a paní učitelka byla kuželka.

V úterý nás paní učitelka naučila hru, která se hraje takhle: Franta rozmístí kartičky s názvy mořských zvířat kolem chaty, potom to odstartuje a my je hledáme. Potom je sečteme a řekneme to Frantovi a ten to zapíše. To je všechno! Je to lehké! Večer jsme šli k táboráku a Franta zpíval hrozně.

Před stezkou odvahy vyprávěl Pepa historky, když jsme čekali, až půjdeme. Ta historka vždycky začínala takhle: Nikde ani živáčka, náhle vidím mrtváčka... Když jsem byla na řadě, bála jsem se.

Markéta Lejdarová

3. díl

Ve čtvrtek jsme hledali poklad. První ho našli Nesmrtelní ježci, ale zapomněli splnit úkoly, druhý poklad našli Králové moří a třetí Titáni. Když jsme ho teda všichni našli, tak jsme si poklad rozdělili. Hned potom jsme šli na oběd, maso, knedle a omáčka. Jak jsme se najedli dosyta, byl polední klid a paní učitelka nám přečetla komiks 20 000 mil pod mořem. Pak jsme šli do lesa hledat perly a házet po Pepovi šišky, vyhráli Titáni. Po večeři byla stezka odvahy, byla to stejná trasa jako pokladovka. Holky povídaly, že slyšely vlky. A potom jsme šli spát. Tajně k nám přišel Franta, aby nám pustil Toma

a  Jerryho.