Autorské čtení

V rámci projektu S Donem jsme měli přislíbeno autorské čtení knihy Ledňáčci a jejich kamarádi. To se po domluvě se spisovatelkou, paní Sašou Sandras, uskutečnilo 17. prosince u nás ve škole. Paní Sandras se dostavila vzorně 15 minut před devátou, aby se stačila připravit. Děti ze 3. C a 4. A se shromáždily v kinosále, kde už je milá paní spisovatelka s úsměvem vítala. Než se přistoupilo k samotnému čtení knihy, položila paní Sandras dětem otázku, zda by někdo z nich chtěl být spisovatelem. Kupodivu na tuto dráhu nikdo z dětí nepomýšlí, zato se svěřily, čím by v dospělosti chtěly být.

Následovalo čtení kapitoly O zimní víle. Paní Sandras dělala ve čtení přestávky a vysvětlovala malým posluchačům některé pojmy. Po přečtení kapitoly byla zahrnuta dotazy , které se týkaly života ledňáčků v přírodě, a také děti zajímalo, jak dlouho se taková kniha píše a co je všechno potřeba znát.
Na závěr setkání paní spisovatelka děti pochválila za splnění úkolu (výroba přáníčka seniorům) a rozdala objednané výtisky knih s věnováním.

A víte, co nás čeká lednu? Divadlo!

Autor: Jana Havlíčková (20.12.2013)