Aprílová "škola v přírodě"

Letos poprvé děti z 2. B a 4. C zahájily šňůru škol v přírodě už v dubnu a co víc, vypravily se rovnou do nejvyššího pohoří Moravy - do Jeseníků.

Naštěstí se ukázalo, že odvážným skutečně štěstí přeje a počasí vyšlo na jedničku. Týden od 23. dubna do 27. dubna strávily v hotelu Paramon v Suché Rudné.

Ke sportování měly k dispozici 4 hřiště, která děti hojně využívaly, což by mohly potvrdit maminky, když při pohledu do kufrů určitě horečně vzpomínaly, který že to prací prášek vypere i tu nejodolnější špínu.

Během pobytu se děti vyšplhaly ke kostelíku s názvem Annaberg, povozily se na koních a samozřejmě nesměl chybět ani celodenní výlet. Protože nebyla ještě schůdná cesta Bílou Opavou na Praděd, rozjeli jsme se letos do Velkých Losin.Tady jsme navštívili továrničku, kde se ještě dnes vyrábí ručně papír a která slouží zároveň jako muzeum. Přivezli jsme si odtud kromě zážitků i vlastní výrobky, které jsme si mohli zhotovit na starých strojích. Do zámku, který je proslulý procesy s čarodějnicemi, jsme se nedostali (ve všední dny je otevřený až od května), zabrousili jsme tedy alespoň do krásných zámeckých zahrad. No a čas, který nám po dobu pobytu zbýval, jsme si užívali v lesích a na loukách v okolí hotelu. Po večerech samozřejmě nesměla chybět špetka společenské zábavy.

I o naše bříška bylo dobře postaráno, vychutnávali jsme si hlavně snídaně v podobě švédských stolů.

A co je nejdůležitější? Vrátili jsme se v pořádku domů, kam jsme se všichni těšili, i když nám spolu bylo moc a moc dobře. Ale co naplat, všude dobře, doma nejlépe.

M. Jer.

Autor: Antonín Šerý (3.5.2012)