Anglická olympiáda 2016

V pondělí 20. 6. a ve čtvrtek 23. 6. 2016 se konala soutěž v angličtině pro žáky čtvrtých a pátých ročníků. Na začátku olympiády soutěžící dostali malou knížku, která sloužila jako jazykový pas. Pak procházeli 16 různých stanovišť, která připravili žáci 7. a 8. tříd. Na každém stanovišti byl nějaký úkol a za něj bodové hodnocení. Děti mohly takto hravou formou na konci školního roku završit a prověřit své znalosti v angličtině, navíc jejich úsilí bylo díky sponzorskému daru občanského sdružení Kalamář velmi dobře oceněno. Každý účastník olympiády dostal sladkou odměnu a drobnou upomínku na tento den. Vítězové byli oceněni dárkovými poukazy do místní cukrárny. Celkem se olympiády zúčastnilo přes sto šedesát dětí ze čtvrtých tříd a z pátých tříd a stanoviště připravovalo přes sto čtyřicet žáků ze sedmých tříd a z osmých tříd. Nejlepší stanoviště na téma „Free time" si připravila děvčata Žaneta Linhartová, Adéla Koudelková, Klára Hamříková a Jitka Švandová z 8. C. Ze sedmých ročníků bylo nejlepší stanoviště Terezy Vaďurové, Dominiky Pustinové, Daniela Růži a Zdeňka Hlávky ze 7. A a cenu učitelů získal za pěkný přístup k mladším spolužákům Nikola Galle a Tomáš Grácer ze 7. B. Děkujeme našim sponzorům, že nám umožnili ocenit snahu dětí naučit se něco navíc a motivovat je k výuce anglického jazyka na naší škole.

Vyhodnocení soutěžících ze čtvrtých ročníků

1. místo: Šimon Grega ze 4. B (158 bodů)
2. místo: Adéla Šamšulová ze 4. B (157 bodů)
3. místo: Karolína Kostková ze 4. B (156 bodů)