Anglická olympiáda 2014

V pondělí 9. 6. 2014 a v úterý 10. 6.2014 se konala soutěž v angličtině pro žáky čtvrtých a pátých ročníků. Procházeli 16 různých stanovišť, která připravili žáci 7. a 8. tříd. Žáci chodili postupně s jazykovým pasem, kde se zapisovalo na každém stanovišti bodové hodnocení. Děti mohly takto hravou formou na konci školního roku završit a prověřit své znalosti v angličtině, navíc jejich úsilí bylo díky sponzorskému daru občanského sdružení Kalamář velmi dobře oceněno. Každý účastník olympiády dostal malou sladkost a upomínku na tento den. Vítězové byli oceněni poukázkou do místní cukrárny a čokoládovými bonbóny. Celkem se olympiády zúčastnilo 54 žáků ze čtvrtých tříd, 70 žáků z pátých tříd, 69 ze sedmých tříd a 68 z osmých tříd. Vyhodnocena byla letos i nejlépe připravená stanoviště. Hodnotil se přístup starších žáků k mladším, používání a znalosti anglického jazyka během testování na stanovišti a originalita obrázků a připravených materiálů.

Vyhodnocení vítězové ze čtvrtých ročníků

1. místo: Matěj Silnica ze 4. C (155 bodů)
2. místo: Jan Mikulka ze 4. A (147 bodů)
3. místo: Tomáš Kelbl ze 4. B (145 bodů)
4. místo: Tereza Horáková ze 4. B (144 bodů)
5. místo: Vojtěch Drlík ze 4. B (142 bodů)
6. místo: Natálie Šamšulová ze 4. A (140 bodů)

Vyhodnocení vítězové z pátých ročníků

1. místo: Michal Honek z 5. C (156 bodů)
2. místo: Magda Burianová z 5. A (155 bodů)
3. místo: Eliška Čechová z 5. C (154 bodů)
4. místo: Radka Hanáková z 5. A, Jiří Kostrhún z 5. B, Lucie Krátká z 5. B, Petra Kubínová z 5. C (152 bodů)
5. místo: Eliška Jelínková z 5. A a Filip Černý z 5.B (150 bodů)
6. místo: Kristýna Kalivodová z 5. C (149,5 bodů)

Nejlepší stanoviště

7. ročník

Clothes (oblečení) - Antonín Polanka, Denis Kraus
Time (čas)- Vladimír Žbánek, Jan Staněk, Tomáš Král
Can you do this? (Zvládneš toto?) - Filip Rudolecký, Lukáš Slouka, Martin Stehlík, Michal Pokorný

8. ročník

Instructions (příkazy, instrukce) - Jan Babušík, Lukáš Hrouzek, Jiří Knapík, Zdeněk Ondráček
At the shop (v obchodě) - Adam Fišer, Lukáš Petřík, Matyáš Svigruha
Introduction (představování) - Daniela Bártková, Marie Daňková, Monika Čermáková, Monika Bartoňková

Velmi děkujeme občanskému sdružení Kalamář za sponzorování této akce.

Autor: Simona Černochová (11.6.2014)