Anglická olympiáda 2012

Ve čtvrtek 21. 6. a v pondělí 25 .6. proběhla anglická olympiáda, které se zúčastnilo šedesát žáků čtvrtých tříd a padesát dva žáků pátých tříd. Olympiádu připravili žáci sedmých a osmých ročníků. Trojice žáků měla připraveno šestnáct stanovišť, která byla bodována podle znalostí slovní zásoby a gramatiky. Všichni zvládli úspěšně absolvovat všechna stanoviště a občanské sdružení Kalamář přispělo na ocenění snahy všech, kteří se olympiády zúčastnili a kteří ji připravili. Vítězové navíc obdrželi poukázku do cukrárny na náměstí.

Vítězové 5. ročníků
1. Hrabálková Adéla 5. A
2. Friedová Karolína 5. B
3. Mudrák Roman 5. A

Vítězové 4. ročníků
1. Jan Kostrhun 4.C
2. Polák Petr 4.B
3. Křížová Veronika 4.C

Rozhovor s vítězi anglické olympiády – Adélou a Honzou

Gratulujeme k vítězství v anglické olympiádě. Baví tě anglický jazyk?

Adéla: Ano, baví.

Honza: Ano.

Které stanoviště se ti dnes líbilo nejvíce a proč?

Adéla: Nejvíce se mi líbilo stanoviště číslo 13 /Instructions/, protože mi pochválili deštník, který jsem namalovala.

Honza: Nejvíc se mi líbilo stanoviště s oblečením, protože to bylo docela těžké.

V dnešní olympiádě si do svého jazykového pasu nasbíral/a nejvíce bodů? Co si myslíš, že ti pomohlo vyhrát?

Adéla: Nejspíš to, že při hodinách angličtiny dávám pozor a baví mě to.

Honza: Že jsem se doma učil.

Vyhrál/a jsi poukázku do cukrárny na náměstí, co si za ni dobrého koupíš?

Adéla: Asi točenou zmrzlinu, pozvu rodinu.

Honza: Zatím nevím.

Děkujeme za rozhovor a přejeme veselé prázdniny.

Autor: Antonín Šerý (26.6.2012)