2. ročník Šlapanického běhu O pohár starosty

I letošní ročník přinesl po nádherném létu zajímavé běžecké souboje a náměty pro naši práci s dětmi v oblasti tělesné výchovy. Podzim byl plný očekávání a nejistoty, jak se rozmarné počasí podepíše na účasti závodníků. I přes velkou konkurenci závodů ve stejném termínu v městě Brně a malé dešťové přeháňky se závod nakonec vydařil. Od nejmenších přípravek po nejstarší žáky včetně kategorie pro mentálně postižené. Od nejkratší tratě po nejdelší. Každý sám za sebe a pro sebe, pro své zdraví a radost z pohybu, který skoro nic v dnešní drahé době nestojí. Jen s vlastní vůlí a chutí se hýbat, zdravě si zasoutěžit. Podívat se na soupeře, kteří přijeli z jiných měst či vesnic. Ohodnotit sám sebe, jak na tom jsem, poznat, co v životě znamená slovo konkurence.

Organizačně byl závod pod patronací náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Stanislava Juránka a starosty města Šlapanice Ing. arch. Jaroslava Klašky. Samotné profesionální provedení závodu bylo ve spolupráci ZŠ Šlapanice - učitelů TV, žákyň 8. tříd a VSK University Brno pod vedením Mgr. Petra Kotyzy.

Závěrečné poděkování patří i partnerům a sponzorům, kteří se finančně podíleli na adekvátních cenách pro závodníky, takže bez finanční zátěže pro školní rozpočet (skákací hrad, medaile, cukry, nápoje atd..), Závod byl zorganizován s úmyslem připravit dětem a také těm, kteří nemají možnost navštěvovat placené kroužky či sportovní kluby a organizace, pohybovou aktivitu jako kompenzaci sedavému způsobu života.

Výsledkovou listinu najdete zde.

Autor: (4.10.2013)