15. narozeniny Fantázie

V úterý 27. 9. patřilo Jihomoravské náměstí ve Slatině pobočce DDM Junior Fantázii, která slavila své 15. narozeniny.  Moc nás potěšilo, že jsme byli také pozváni. Vždyť "Fantoška" je v naší škole už také hezkou řádku let a patří jí každé úterý odpoledne, kdy má u nás své kroužky. Navíc 1. stupni pořádá v červnu Den bezúrazů, na který se vždy moc těšíme.

Na své narozeniny si připravila s žáky osmého ročníku ZŠ Novolíšeňská Hrátky s poznáváním fyzikálních zákonitostí - „Svět kolem nás". Děti si mohly na stanovištích vyzkoušet řadu pokusů a shlédnout mnoho zajímavostí. Kluci vyráběli raketu, která pak vzlétla, zapojovali elektrický obvod a holky zkoušely obří bubliny a papírové skládačky.Všem ale učarovalo deset tisíc malých dřevěných kostek, ze kterých vznikaly nádherné stavby a nikomu se nechtělo domů. Dětem i vyučujícím se dopoledne ve Slatině moc líbilo a Fantázii  přejeme hodně zdraví, štěstí , naplněné kroužky a samé spokojené děti a jejich rodiče.

Autor: Antonín Šerý (2.10.2011)