1. místo v okresní soutěži v anglické konverzaci

V pátek 14. února se konalo v Ivančicích okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž se skládala ze dvou částí. V písemné části byl poslech s porozuměním (na základě slyšeného textu se plnil zadaný úkol: soutěžící slyšeli text vždy dvakrát). Ústní část sestávala z krátkého úvodu (představení) a konverzace na zadané téma. Z naší školy se soutěže zúčastnil v kategorii 6. +7. ročníků Vladimír Žbánek ze 7. C a v kategorii 8. + 9. tříd Matyáš Szabó z 9. A. Z různých základních škol a gymnázií se do Ivančic sjeli nejlepší žáci v anglickém jazyce, aby poměřili síly v jazykové pohotovosti, bohatosti slovní zásoby a porozumění. Z 22 soutěžících se Vladimír Žbánek umístil na 9. místě a Matyáš Szabó v konkurenci 19 soutěžících obsadil výborné 1. místo. Našim žákům děkujeme za skvělou reprezentaci a Matyáši přejeme hodně zdaru v krajském kole.

Autor: Simona Černochová (28.2.2014)